Nilverm Güvercinlerde Nasıl Kullanılır ?

Güvercin ve diğer kanatlıların en büyük ve sinsi düşmanı iç parazitlerdir. Nilverm güvercinlerde ve diğer kanatlılarda iç parazit tedavisinde güvenle kullanabileceğiniz bir veteriner ilacıdır.

Nilvermin güvercinlerde kullanımı oldukça basittir. Kuşlarınıza iç parazit tedavisi yapmadan önce kuşların aç olması çok önemlidir. Kuşlarınızı akşamdan çok az yemleyiniz yemledikten ve sularını içtikten sonra kuşlarınızın önünden suyu alınız. Sabah 2 litre klorsuz suya bir çay kaşıgı nilverm toz atınız ve iyice karıştırınız. Kuşlarınıza kuş başına 10 adet yem düşecek şekilde çok çok az yem veriniz ve nilverm içeren suyu önlerine koyunuz. Bu su 3 saat boyunca önlerinde kalsın sonrasında bu suyu çekip kuşlarınıza sağlam ve iyi çalışan vitaminli su veriniz yem vermeyiniz. Sonrasında 3-4 saat sonra kuşlarınızı yemleyebilirsiniz.

Aynı tedavi şeklini 10 gün sonra tekrar etmeyi unutmayınız. Görsel anlatım için youtube kanalımdaki videyoyu izleyebilirsiniz.

buy generic levitra

4 yorum

 1. slm çok güzel anlatmışsınız tamamda kuş karnı doymadan aç iken su içmez hele kışın nerdeyse hiç içmez içse bile yeteri kadar içmez.o halde açken ilacı kullanmak nerdeyse mümkün değil.birde 3 saat olayı başka bir sorun,en iyisi kuşları bi nebze doyurup ilaçlı suyu öyle vermektir.zaten aç ve yeni yemlenen kuşun kursağında su durmaz kursak taş gibidir, bu durum yuvadaki yavrularda tam tersidir.o halde aç kuşu yemleyip ilaçlı suyu vermekte bir behis görmüyorum hemde her kuşun ilaçlı suyu içtiğinden emin olabiliriz ve suyu 1,2 saatten önlerinden alabiliriz diye düşünüyorum ne dersiniz.ikinci durumda kimileri kurt ilacından sonra probiotik önermiş doğrusu yapıcı vitamindir değilmi.kurt ilaçlarının bakterisit etkisi olduğunu düşünmüyorum.

  1. Author

   Bu uygulamada akşam normalden daha az miktarda yemleme yapıyoruz kuşlar yemlerini yedikten ve sularını içtikten sonra yemi ve suyu önlerinden çekiyoruz. Sabah ilaçlı suyu hazırlayıp servis ediyoruz ve yemliklere kuş başına 5-10 tane yem düşecek kadar yem bırakıyoruz ve kuşlar yemi yedikten sonra suyu içiyor bağırsak boş olduğu için yedikleri kısa sürede bağırsağa ulaşıyor ve boş bağırsakta bulunan parazitler gelen sudan en iyi şekilde etkileniyorlar. Kurt ilacından sonra önce vitamin takviyesi yapıyoruz 2 gün süre ile sonrada probiyotik takviyesi yapıyoruz tercihen biri yeme biri suya da uygulanabilir.

 2. Mehmet hocam veterinerim 2 lt suya 1 paket(15 gr) nilverm uygula dedi, 3 gün üst üste, oysa siz 1 gün ve 1 çay kaşıgı diyorsunuz, veterinerim hatalımı ne önerirsiniz, saygılar

  1. Author

   Çok fazla kuşlara ciddi zarar verirsiniz 2 litre suya bir dolu çay kaşığı yeterlidir. Veteriner yanlış bilgi vermiş maalesef.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir